Bana En Çok Sorulan 3 Soruyu Cevaplıyorum

Neden bütün arkadaşlarınız birbirine hem çok benziyor hem de hepsi çok güzel?

Arkadaşlarıma dikkatle bakılırsa fiziksel olarak birbirlerine çok benzemedikleri anlaşılır. Ancak birbirlerine çok benzedikleri yönünde bir algının oluşmasının nedeni hepsinin aynı İslam ahlakına sahip olmaları, tavırlarındaki, konuşmalarındaki, tepkilerindeki Müslüman kadına yakışır üstünlük, kalite, güzelliktir.

 

Allah Fetih Suresi’nin 29. ayetinde Müslümanlar için “… Belirtileri secde izinden yüzlerindedir.” diye buyurur. Yani Müslümanın en önemli belirtilerinden biri yüzündeki ifadedir. Müslümanların yüzlerinde, vicdanlarının ve ahlaklarının temizliğinden kaynaklanan bir huzur, güvenilirlik ifadesi, bakışlarında ve yüzlerinde sadece onlara has bir nur ve kalite olur. Diğer insanlarda kolay kolay rastlanmayan bu ifade şekli Müslümanların fizik olarak çok farklı özelliklere sahip olsalar bile ifade ve görünüm olarak birbirlerine benzemelerine vesile olur.

Neden her zaman bakımlı ve makyajlısınız?

Müslümanın en büyük özelliklerinden biri çok kaliteli, tertemiz ve bakımlı olmasıdır. Müslüman erkekler de, Müslüman kadınlar da dünyanın en güzel giyinen, en klas görünen, en bakımlı, en aydın, en modern insanları olmalıdır. Makyaj da bakımlı ve güzel görünmenin helal yollarından biridir. Peygamberimizin (sav) döneminde de hanımlar makyaj yapıyordu. Ancak kendi dönemlerindeki imkanları kullanarak bu makyajı yapıyordu. O dönemde Müslüman hanımlar allık, sürme, ruj kullanıyorlar, ellerini ve tırnaklarını kına ile boyuyorlardı, saçlarını da özel boyalarla boyuyorlardı.

Peygamberimizin (sav) döneminde hanımların oje yerine ellerini ve tırnaklarını kınayla boyadıkları ve Peygamberimizin (sav) de hanımları buna teşvik ettiği pek çok rivayette geçer.
Neden sarı saçı tercih ediyorsunuz?
sarı saç dünyada birçok hanımın tercih ettiği, hanımlara çok yakışan güzel bir saç rengi. Peygamberimizin (sav) döneminde de hanımlar saçlarını kına ve ketem ile boyuyorlardı. Ayrıca Peygamberimizin (sav) tüm saç renkleri içinde özellikle sarı saçı beğendiğine dair birçok hadis-i şerif mevcut. Bu nedenle pek çok Müslüman hanım Peygamberimizin (sav) beğendiği bu rengi sever ve tercih eder.

Bir Cevap Yazın